1 Temmuz 2022

Kocaoğlu’nu ayakta alkışlattı

2 min read


CHP’nin İzmir adayları, dün düzenlenen etkinlikle kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, tüm salona, “397 yılla yargılandı ama diz çökmedi” dediği Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ayakta alkışlattı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “İzmir’e çok güzel hizmetler yapıldı. Lütfen hep beraber ayağa kalkarak Aziz Kocaoğlu’nu alkışlayalım. 397 yıl hapisle yargılandı. Ama diz çökmedi, boyun eğmedi. Bütün baskılara rağmen İzmir’e hizmet etti” ifadelerini kullandı.

CHP’li belediyelerde asgari ücretin 2200 lira olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Gideceksin CHP’li belediye başkanlarına oy vereceksin. Seni 2 bin 20 liraya mahkum eden anlayışa izin vermeyeceksin” diye konuştu.

‘GELİN, DERS ALIN’

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında özetle şu ifadeleri kullandı:

♦ Bağımsız Kentler Konferansı’nda tarımda İzmir Büyükşehir’in yaptığı örnek olarak tüm dünyaya gösterdiler. Şimdi tanzim satış diyorlar, onlar 1970’lerde kaldı. 2019 yılındayız, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kentle kır arasındaki ilişkiyi nasıl yapmak istiyorsanız geleceksiniz Aziz Kocaoğlu’ndan ders alacaksınız. O size bütün ayrıntıları anlatacak. Kırsalla kent arasında sağlıklı bir ilişki kuracaksınız.

♦ İzmir’de söz sahibi olmak istiyorlar. İthal belediye başkanı getirdiler. İthal belediye başkanıyla İzmir yönetilir mi? İthal bir belediye başkanıyla devasa bir İzmir yönetilemez. İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in kültürüne sahip olması gerekir.

♦ Türkiye’yi bu sefaletten el birliğiyle kurtaracağız. Birlikte Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Sözüm söz CHP’li belediyelerin olduğu her yerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.Haber Kaynağı

Copyright 1CONN Creative © All rights reserved.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com