1 Temmuz 2022

Erdoğan’dan anket açıklaması!

3 min read


Erdoğan’ın ifadelerinden satır başları şöyle:

Seçim süreci gün geçtikçe kızışıyor.

Benim aziz milletim, diyoruz ki bu ülkeye en ufak bir yatırımı olmayanların ideolojik formatlaması tuzağına düşmemeli. Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de bize kimler ne kazandırdı? Biz bu yerel yönetimin bu açıdan çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Kartal’da yaşadığımız felaketteki sıkıntı nereden çıktı? 3 kat için izin almış 10 kata çıkmış. Sadece o değil ki. İstanbul’da İzmir’de, buna benzer kaçak yapılaşmalar var ve bizi tehdit ediyor. Kentsel dönüşüm dedik, çalışma başlattık. Bu çalışmayı başlatırken burada oturanlara kiralarını verelim, hemen kiraya geçsinler. Gönüllülük esasıyla biz buraları yıkalım. Konut yapalım.

Benzersiz şehirler anlayışımızla da, ona uygun şekilde inşa edelim. Aynı zamanda şehirlerimiz güzelleşecek. Kültür noktasına uygun şekilde yapmalıyız.

Millet Bahçelerimiz tuttu. Belediyelerimiz bunu yapmaya devam ediyor. Simidiydi kekiydi, belediye oraya gelen gençlere ikram ediyor. Tabi bu kaynaşmayı da sağlıyor. Orada gençler tanışıyor, kaynaşıyor, derslerini yapıyor.

Çevreye saygılı şehirler yapalım. Siteleri düşünün. Aynı dikey mimari, apartmanda komşular birbirini tanıyor mu? Çocukluğumuza bakalım, biz bırakın apartmanı mahallede arkadaşlarımızla oynar ve çocukluğumuzu yaşardık. Artık çocuklar çocukluğunu yaşayamıyor. Sitenin oyun parkı varsa, o onlar için en büyük zenginlik.

Sosyal belediyecilik önemli. Doğrudan insana dokunmalıyız.

Rüşvetle suistimalle değil, kültürle oraya bir değer kazandıran belediyecilik anlayışını bu seçimlerde Türkiye’nin her yerine getirelim diyoruz.

Eksikleri tespit ediyoruz. Yüzde yüz başarılı olamadık, adım atacağız.

Ben o zaman dedim ki ‘İstanbul’a gelene soralım, niye geliyorsun, paran var mı, evin var mı, işin var mı?’ Hemen dediler ki, ‘Belediye başkanı pasaport soruyor’. Bunu yapabilseydik bugün bu sıkıntıları çekmezdik. Toplu taşıma kültürü bile bizde henüz gelişmedi.

1994’te İstanbul’da bu üç şeyden geçilmiyordu: Çöp, çukur, çamur. Çizme botla Bağcılar’da kampanya yaptım.

TOKİ’yi para kazansın diye kurmadık. Şehirleşmede güveni, emniyeti yakalayalım, vatandaşım huzur içinde yaşasın diye kurduk.

İstanbul’da İcarus diye otobüsler vardı. İçerisinde air condition yoktu, mazot kokusundan geçilmezdi. Halkıma Mercedes alacağız dedim, ve Mercedes otobüslerle hizmete başladık. Şu anda İETT’nin 6 bini aşkın otobüsleri var.

Bu kaçak yapılaşmayla devam edersek depremin faturası çok çok ağır olur. 3 kat olması gereken yer 10 kat olursa bedel önümüze ağır olarak gelir.

Anketlere güvenim kalmadı. Geçtiğimiz seçimlerde gördük, yaşadık. Doğru dürüst bir tanesi tutturdu. Ankara’da tecrübe ve dürüstlük önem arz ediyor. Ankara’da çok çok önemli bir ismi aday olarak gösterdik.

Ayrıntılar geliyor…

60 Saniyede Gün Özeti

The post Erdoğan’dan anket açıklaması! appeared first on Halk TV haberler ve canlı yayın.Haber Kaynağı

Copyright 1CONN Creative © All rights reserved.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com