4 Temmuz 2022

Adalet Yürüyüşü için park

2 min read


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ilçeye 71 yeni park kazandırdıklarını, 19 bin 400 metrekarelik bir alan üzerine kurulu Adalet Parkı’nı da yakında hizmete açacaklarını belirtti.

Taşdelen, BirGün Ankara Bürosu’nu ziyaret ederek, projelerini anlattı. Kentlerin ekonomik, sosyal, doğal, tarihi, estetik ve kültürel açıdan en büyük tahribatı yaşadığı bir dönemde “ halkçı belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeyi tarihi bir sorumluluk olarak gördüklerini” belirten Taşdelen, “Biliyoruz ki kente karşı işlenen suçlar aynı zamanda o kentteki bütün yurttaşlara karşı da işlenmiştir. O nedenle biz kent hakkını savunan, bunun gereğini yerine getiren bir anlayışı 5 yıl boyunca Çankaya’da yaşama geçirdik ve şimdi aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Görevde bulunduğu beş yılda yaptıklarını anlatan Taşdelen, bu süreçte 4 kültür merkezi, 14 Çankaya Evi, 7 kreş, 6 Baharevi, 6 pazar yerinin yanısıra Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi, Erdal İnönü Kapalı Yüzme Havuzu, Bülent Ecevit Buz Sporları Salonu ve 420 kişilik öğrenci yurdu açtıklarını kaydetti.

KENTLER BETONLAŞMASIN

Taşdelen, kentin betonlaşmaması için mücadele verdiklerini ve ilçeye 71 yeni park kazandırdıklarını, 124 parkı da yenilediklerini belirtti. Yakında 19 bin 400 metrekarelik bir alan üzerine kurulu Adalet Parkı’nı hizmete açacaklarını kaydeden Taşdelen, “Bu park, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünya siyasi tarihine geçen yürüyüşünü sembolize edecek. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu ortamda adalet mücadelesinin hayati olduğuna inanıyor ve her kesimde yükselen adalet çığlığını bu parkımızda bir araya getiriyoruz” dedi.

Alper Taşdelen, Hilal Mahallesi’nde yapılan parkta, Adalet Anıtı, koşu parkı, çocuk oyun alanı, spor ve oturma alanlarının yer alacağını belirtti. BirGün AnkaraHaber Kaynağı

Copyright 1CONN Creative © All rights reserved.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com