1 Temmuz 2022

Söke, mutlu insanların yaşadığı bir kent olacak

2 min read


Kardelen Kocatürk

CHP’den Söke Belediye Başkan adayı olan Diş Hekimi Levent Tuncel, belediye başkanlığını kazanmaları halinde, Söke’yi mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getireceklerini söyledi. Anketleri önde götürdüklerini kaydeden Tuncel, seçimleri kazanacaklarına inandığını kaydetti. Söke Belediye Başkan Adayı BirGün’ün sorularını yanıtladı.

► Söke Belediye başkanlığına neden aday oldunuz?

Söke’de meslek hayatım 35 yıl önce başladı. 35 Yıl önce yurttaş şunu söylüyordu: Söke kocaman bir köy. Bugüne geldik, halen aynı şeyleri söylüyoruz. Söke 120 bin nüfusu olan bir yer ve 1000 km. karelik bir alana sahip. Ciddi bir yüzölçümü ve insan nüfusu var. Ama insanlar bu şehirde yaşamaktan çok mutlu değiller. Bugün garajda otobüsten indiklerinde Söke’yi bilmeyen bir insan vay be ben nereye geldim diye kendi kendisine soruyor. Bu yüzden mutlu yaşayan insanların olduğu bir Söke yaratmak istiyoruz.

► Söke’nin öncelikli sorunları nedir, nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

Söke’nin o kadar çok sorunu var ki.. Söke’nin en önemli sorunu trafik ve otopark sorunudur. Söke’de arabanızı park edebilmek için yarım saat dolaşmak zorunda kalırsınız. Bir tane doğru dürüst otoparkımız yok. Kamu kuruluşları, bankalar hep aynı noktada birikmiş durumdalar. Bu durum da o bölgenin trafik yükünü anormal derecede artırıyor. Bunları da çözümlemek lazım. Trafik yükünü azaltmak için bunları belli bölgelere dağıtmak gerekiyor. Göreve geldiğimizde yapacağımız öncelikli iş kentin trafik sorununu çözmek olacaktır.

► Sosyal ve kültürel hayata dair, gençlere dair projeleriniz nedir?

Söke’ye tiyatro toplulukları geliyor. Ama Söke’de mahzen gibi bir tiyatro salonumuz var. Yangın, deprem gibi bir şey yaşasak insanların çıkışı olmayan bir yer, mahzen gibi küçücük bir yer. Havasız, sıkıntılı bir yer. Girseniz boğulursunuz. Doğru dürüst bir kültür merkezimiz yok. Sadece üniversite bölgesinde gençlerin gidebileceği kafeler ve yeşil alanlar var. Onun dışında Söke’de gidilebilecek, vakit geçirilebilecek bir yer yok. 120 bin nüfuslu Söke’de bir tane yüzme havuzu yok. Öğretmenler araç kiralayarak, havuz kiralayarak Kuşadası’na öğrencileri yüzme kursuna götürüyorlar.Haber Kaynağı

Copyright 1CONN Creative © All rights reserved.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com