1 Temmuz 2022

Yaşanılabilir bir Datça için…

2 min read


Datça Belediye Başkanlığı görevini sürdüren ve 31 Mart seçimlerinde CHP’den aday olan Gürsel Uçar, Datça’nın doğal güzelliklerini bozdurmadan daha az nüfusla Datça’nın gelişimini hedeflediklerini söyledi. Gürsel Uçar, BirGün’ün sorularını yanıtladı.

► Neden yeniden aday oldunuz?

2015 yılında Belediye Başkanımız Şener Tokcan’ın görevi bırakması üzerine, burada Meclis üyelerinin oybirliğiyle seçmesi üzerine, 3,5 yıl Datça halkına hizmet verme şansı yakaladım. Şimdi 3,5 yıllık hizmet verme süresi içerisinde çeşitli işler yaptık ama daha yapacak çok işimiz olduğunu da gördük. Bu yüzden aday oldum.

► Belediyecilik ve yerel yönetim anlayışınız nedir?

Datça’da nasıl bir yerel yönetim istiyorsunuz sorusuna bütün sivil toplum örgütleriyle, bütün Datça’yı seven insanlarla bir fikir alışverişi içerisinde yanıt bulmaya çalışacağız. Her şeyi ben bilirim anlayışı içerisinde değil, toplumun her düşüncesine, saygı duyarak yapılması gereken işlere hakla birlikte karar vererek atacağız adımlarımızı.

Gürsel Uçar

► Datça’nın en acil çözüm bekleyen sorunu nedir ve nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?

Acil çözüm bekleyen sorun; çöplerin toplanılması ve çevre temizliği. Bunun yanında öncelikle yerleşim alanlarının imar planı sorununu bir an evvel çözmeliyiz. Yani imar planları olmayan yerde alt yapı hizmetlerini verme şansımız yok. Oradaki sorunları çözme şansımız yok. Datça halkının ekonomik sorunlar yaşamaması adına kazancının artması adına, bir takım önlemler alacağız. Datça’yı turizmde tanıtabileceğimiz Datça Tanıtım Programları hazırlayacağız.

► Yeniden başkan seçilirseniz Datça’da ne değişecek?

Ulaşımın kolay yapıldığı trafik sorununun tamamen ortadan kalktığı bir Datça için yapacağız çalışmalarımızı. Datça’yı bir Kültür Sanat Merkezi haline getireceğiz. Nüfusun sürekli arttığı bir Datça yerine daha az nüfusla yaşanılabilir sağlıklı ve mutlu bir kent için bilimsel temeller doğrultusunda çalışmalarımızı hayata geçireceğiz.Haber Kaynağı

Copyright 1CONN Creative © All rights reserved.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com