9 Ağustos 2022

Son dakika… Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji’den uyarı

3 min read


Son dakika... Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji'den uyarı

Denizlerde rüzgar çoğunlukla kuvvetli esiyor. Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Orta ve Batı Karadeniz’de zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Ulaşımda aksamalar yaşanabilir.

Marmara Bölgesi yağışlı. Yer yer bu yağışlar gök gürültülü sağanak şeklinde de görülecek. Sıcaklık İstanbul ve Edirne’de 18, Bursa’da 20 derece ölçülüyor. Ege Bölgesi de sağanak yağışlı. Kıyı kesimlerde yağışlara gök gürültüleri de eşlik ediyor. Yağışların Pazar ve pazartesi günü de bölge genelinde devam etmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesinde hava çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı. Sıcaklık Antalya’da 20, Mersin ve Adana’da 21 derece. İç Anadolu Bölgesi de sağanak yağışlı. Yağışlar Pazar günü de devam edecek, pazartesi günü etki alanını daraltacak.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde bulutlar yoğunlaşıyor, orta ve doğu kesimleri ise sağanak yağışlı. Sıcaklık Bolu’da 14, Samsun’da 20 derece ölçülüyor. Doğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. Malatya dolayları ise yağışlı. Pazar günü yağış etki alanını genişleterek devam edecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık 16-17 derecelerde. Pazar günü ise bölge genelinde sağanak yağış bekleniyor.

PAZAR

Hava sıcaklıkları hafta sonunda artarak Salı gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Türkiye’nin genelinde hava çok bulutlu ve çoğunlukla sağanak yağışlı. Bu yağışlar Akdeniz’in batısında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise karla karışık yağmur olarak kendini gösterecek.

Denizlerde rüzgar Karadeniz, Marmara ile Orta ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Karadeniz’de zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Diğer kıyılarda ise orta kuvvette esmesi bekleniyor. Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 17, Bursa’da 20 derece. Yağışların pazartesi ve Salı günü de devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesi de önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağışlı. Sıcaklık kıyı kesimlerde 20 derecenin, iç kesimlerde ise 15 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı. Sıcaklık Antalya, Mersin ve Adana’da 22 derece ölçülecek. İç Anadolu Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 17, Kayseri’de 18 derece. Pazartesi günü yağış etki alanını daraltacak.

Karadeniz Bölgesi de yağışlı. Sıcaklık Samsun’da 21, Gümüşhane’de 10 derece ölçülüyor. Pazartesi yağış bölgenin batısında devam edecek. Doğu Anadolu Bölgesinde de yağışlar görülüyor. Erzurum dolaylarında bu yağışlar karla karışık yağmura da dönebilir. Pazartesi günü yağış yok, parçalı ve çok bulutlu bir hava olur.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi sağanak yağışlı. Bu yağışlar pazartesi günü yerini parçalı bulutlara bırakacak.Haber Kaynağı www.cnnturk.com

Copyright 1CONN Creative © All rights reserved.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com